REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Nowy most w Głuchołazach z pozwoleniem na budowę [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy most w Głuchołazach z pozwoleniem na budowę [WIZUALIZACJE]
Minister Rozwoju i Technologii wydał zmienioną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla nowego mostu w Głuchołazach. Poprzednio budowana przeprawa oraz obiekt tymczasowy zostały zniszczone przez powódź we wrześniu ubiegłego roku. Nowa przeprawa będzie bardziej odporna na podobne zjawiska, które mogą się wydarzyć w przyszłości.
Adecco otworzy biuro w poznańskim Okrąglakuartykuł
Pokaż artykuł
Adecco otworzy biuro w poznańskim Okrąglaku
Do grona najemców budynku biurowego Okrąglak w Poznaniu dołączy jedna z największych agencji doradztwa personalnego Adecco. Firma zdecydowała się na wynajęcie blisko 350 mkw. na drugim piętrze.
Znany polski hotelarz i inwestor rusza z rewitalizacją dawnego sanatorium w Otwocku pod Warszawą. Co w nim powstanie?artykuł
Pokaż artykuł
Znany polski hotelarz i inwestor rusza z rewitalizacją dawnego sanatorium w Otwocku pod Warszawą. Co w nim powstanie?
Arche S.A., należące do znanego i cenionego polskiego hotelarza inwestora Władysława Grochowskiego, otrzymało pozwolenie na remont i przebudowę dawnego sanatorium przeciwgruźliczego w Otwocku. To kolejny etap sanatoryjnej ofensywy dewelopera, który od lat przywraca do życia historyczne ośrodki wypoczynkowe i lecznicze. Po sukcesie inwestycji przy Dworze Bojarów firma szykuje się do reanimacji kolejnego zabytku o wyjątkowej historii.
Łódź: Na terenie Manufaktury otwarty zostanie nowy 4-gwiazdkowy hotel artykuł
Pokaż artykuł
Łódź: Na terenie Manufaktury otwarty zostanie nowy 4-gwiazdkowy hotel
Na terenie łódzkiej Manufaktury 20 kwietnia otwarty zostanie oficjalnie nowy, 4-gwiazdkowy hotel The Loom, który powstał zabytkowym budynku dawnej Wojewódzkiej Przychodni Reumatologicznej przy ulicy Ogrodowej 21. Jego wnętrza inspirowane są przemysłem włókienniczym. Loom w języku angielskim oznacza warsztat tkacki.
Zakończyła się rewitalizacja zabytkowego Pałacu Leipzigera we Wrocławiu. Powstał w nim hotel Altus Palace [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się rewitalizacja zabytkowego Pałacu Leipzigera we Wrocławiu. Powstał w nim hotel Altus Palace [ZDJĘCIA]
Kolejny zabytkowy, przedwojenny okazały budynek w stolicy Dolnego Śląska odzyskał swój dawny blask. Zakończyła się rewitalizacja XIX-wiecznego Pałacu Leipzigera przy ul. Wierzbowej we Wrocławiu. Budynek wrócił do dawnej, przedwojennej świetności. Od poniedziałku, 1 sierpnia w pałacu działa nowy, 5-gwiazdkowy hotel Altus Palace. Obiektem zarządza Grupa Dobry Hotel. Inwestorem jest firma deweloperska Torus z Gdańska.
Głogów: 11 mln zł dotacji na budowę mieszkańartykuł
Pokaż artykuł
Głogów: 11 mln zł dotacji na budowę mieszkań
Głogów otrzymał kolejne granty na budowę dwóch kolejnych bloków TBS przy ul. Folwarcznej na Żarkowie. – Na budynki nr 21 i 22 otrzymaliśmy ogromne środki w formie dotacji. Z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego – 8 649 415,40 zł, a z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa – 2 250 000 zł. Łącznie to prawie 11 mln złotych – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.
Dawna, zabytkowa fabryka jedwabiu w Łodzi odzyska blask! [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Dawna, zabytkowa fabryka jedwabiu w Łodzi odzyska blask! [WIZUALIZACJE]
Kolejny zabytkowy kompleks w Łodzi odzyska swój dawny blask. Dawna fabryka jedwabiu przy ulicy Wólczańskiej 13 na Starym Polesiu przechodzi dużą rewitalizację. Inwestorem jest firma Revisit Home Sp. z o.o.
Duży inwestor z Katowic kupił zabytkowy dworzec kolejowy Wrocław Nadodrze [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Duży inwestor z Katowic kupił zabytkowy dworzec kolejowy Wrocław Nadodrze [ZDJĘCIA]
Nowym właścicielem zabytkowego dworca kolejowego Wrocław Nadodrze we Wrocławiu został duży i znany w Polsce inwestor z Katowic – DL Invest Group. Niszczejący, zaniedbany, drugi co do znaczenia we Wrocławiu (po Dworcu Głównym) dworzec kolejowy w stolicy Dolnego Śląska ma szansę odzyskać swój dawny blask.
PKP PLK S.A. zrewitalizowały zabytkową stację w Bytomiu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. zrewitalizowały zabytkową stację w Bytomiu [FILM]
Kolejarze dbają o zabytki, co potwierdza inwestycja realizowana na zabytkowej stacji w Bytomiu. Hala peronowa ma nowy dach z blachy cynkowo-tytanowej i historyczne przeszklenia. Jej konstrukcja została wcześniej wzmocniona. Na szklanej elewacji obiektu pojawiły się nowe, ledowe napisy z nazwą stacji. Zastosowane rozwiązania pozwoliły na dodatkowe doświetlenie peronów, a także na odtworzenie zabytkowego charakteru stacji Bytom. Prace są realizowane zgodnie z ustaleniami z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
Miasto Warszawa kupi zabytkowy, blisko 500 letni Zajazd Napoleoński. Co w nim powstanie?artykuł
Pokaż artykuł
Miasto Warszawa kupi zabytkowy, blisko 500 letni Zajazd Napoleoński. Co w nim powstanie?
Samorząd Warszawy podjął decyzję o zakupie Zajazdu Napoleońskiego — jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Wawra. Podczas sesji 16 kwietnia radni zagłosowali za nabyciem nieruchomości i przeznaczeniem jej na nową siedzibę Urzędu Stanu Cywilnego. Miasto zapłaci za obiekt 9,5 mln zł.
Archeolodzy zbadają teren pod budowę drogi ekspresowej S8 pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Archeolodzy zbadają teren pod budowę drogi ekspresowej S8 pod Wrocławiem
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na przeprowadzenie badań archeologicznych w pasie drogowym planowanej drogi ekspresowej S8 pomiędzy Kobierzycami a Łagiewnikami. Na oferty czeka do 26 września br.
Na drodze S19 Rzeszów Południe – Babica rozpoczęło się drążenie pierwszego tunelu artykuł
Pokaż artykuł
Na drodze S19 Rzeszów Południe – Babica rozpoczęło się drążenie pierwszego tunelu
W czwartek 11 lipca na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica rozpoczęło się drążenie pierwszego tunelu. Maszyna TBM (tunnel boring machine), nazwana Karpatką, wydrąży ponad 2-kilometrowy tunel pod wzgórzem Grochowiczna.
Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadówinwestycja
Pokaż inwestycję
Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów
Redzikowo, Przemysłowa 25
[T08177] Zgierska 6inwestycja
Pokaż inwestycję
[T08177] Zgierska 6
Głowno, ul. Zgierska 6
metraż
1 812 m2
cena
740 000
Rządowa strategia rozwoju lotnictwa cywilnego przyjęta przez Radę Ministrówartykuł
Pokaż artykuł
Rządowa strategia rozwoju lotnictwa cywilnego przyjęta przez Radę Ministrów
21 listopada 2023 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie przyjęcia „Polityki rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce do 2030 r. (z perspektywą do 2040 r.)” wraz z uchwałą uchylającą uchwałę dotyczącą „Programu rozwoju sieci lotnisk i lotniczych urządzeń naziemnych”. Oba dokumenty zostały przedłożone przez Ministra Infrastruktury.
Co słychać na budowie odcinka drogi ekspresowej S10 Solec - Toruń Zachód? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie odcinka drogi ekspresowej S10 Solec - Toruń Zachód? [FILMY]
W województwie kujawsko-pomorskim trwają zaawansowane prace związane z budową budowy drogi ekspresowej S10 Solec Kujawski - Toruń Zachód. To najdłuższy z czterech odcinków drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruń. Umowę na realizację, w systemie Projektuj i buduj, dla pierwszego odcinka S10 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała z Grupą Mirbud w maju 2022 r., a jej wartość to 426 mln zł.
Za około 180 mln zł w Gdańsku powstanie nowoczesna bioelektrociepłowniaartykuł
Pokaż artykuł
Za około 180 mln zł w Gdańsku powstanie nowoczesna bioelektrociepłownia
W Gdańsku nie tylko odpady resztkowe zasilać będą Port Czystej Energii, lecz także bioodpady, które staną się nowym źródłem energii cieplnej i elektrycznej dla miasta. W ciągu najbliższych trzech lat w Zakładzie Utylizacyjnym powstanie nowoczesna bioelektrociepłownia, której budowa przyczyni się również do redukcji uciążliwych zapachów z kompostowni. W ramach inwestycji kontynuowane są także działania rekultywacyjne na starej kwaterze składowania odpadów.
Hale sportowe z funkcją schronienia: MSWiA i MSiT łączą sport z bezpieczeństwemartykuł
Pokaż artykuł
Hale sportowe z funkcją schronienia: MSWiA i MSiT łączą sport z bezpieczeństwem
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki łączą siły w celu budowy hal sportowych i boisk, które na co dzień będą służyć sportowi, a w kryzysach będą miejscami schronienia. Połączenie obu tych funkcjonalności obiektów było głównym tematem rozmów ministra sportu i turystyki Jakuba Rutnickiego, wiceszefów MSWiA Tomasza Szymańskiego i Wiesława Leśniakiewicza oraz wojewodów. Przedstawiciele obydwu resortów oraz wojewodowie omówili współpracę przy wznoszeniu obiektów łączących funkcję sportową z wymogami ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej.
Gigantyczny park rozrywki powstanie na Mazurachartykuł
Pokaż artykuł
Gigantyczny park rozrywki powstanie na Mazurach
Mazury, dotąd kojarzone głównie z żeglarstwem i spokojem przyrody, szykują się na turystyczną rewolucję. W Łutynówku pod Olsztynkiem powstanie jeden z największych parków rozrywki w Polsce – projekt o powierzchni aż 185 hektarów, który ma przyciągnąć rodziny, miłośników adrenaliny i fanów wodnych atrakcji.
[śląskie] Jaworzno: ruszyła przebudowa skrzyżowania ul. Szczakowskiej z Grunwaldzkąartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Jaworzno: ruszyła przebudowa skrzyżowania ul. Szczakowskiej z Grunwaldzką
Jaworznianie zainteresowani prowadzoną inwestycją mogą na bieżąco obserwować postęp prac, nawet bez...
REKLAMA